Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Самооцінювання освітніх та управлінських рішень

Дата: 2 червня 2020 о 12:22, Оновлено 2 квітня о 12:01

Аналіз діяльності Опорного закладу освіти «Лівинецький ліцей» Лівинецької сільської ради

за 2022/2023 н.р.

(самооцінювання освітніх та управлінських процесів)

1.Вступ.

Опорний заклад освіти «Лівинецький ліцей» Лівинецької сільської ради у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України,    постановами Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2022/2023 н.р. була спрямована на реалізацію Стратегії діяльності ОЗО «Лівинецький ліцей». Основними стратегічними напрямками роботи ліцею є:

1.Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я здобувача освіти та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб

3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного ліцею. Матеріально-технічне забезпечення.

Кількісний склад працівників ОЗО «Лівинецький ліцей»:

Педагогічних працівників – 46

Працівники закладу – 66

У закладі навчається 301 учень.

Кількість класів:  11.  Середня наповнюваність класів становить 10 учнів.

Працює 46 учителів, із них:

24 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

7 – «спеціаліст першої категорії»;

3 – «спеціаліст другої категорії»;

  1. – «спеціаліст»;

           3 вчителів – педагогічне звання «Учитель-методист»,

13 вчителів - «Старший учитель»

У закладі працюють три  медичні сестри, 66 осіб обслуговуючого персоналу.

У 2022/2023 н.р.  освіта постала перед новими викликами: пандемія коронавірусу та війна. В таких умовах освітній процес адаптовано до безпечної форми навчання – очної та змішаної.

1.Освітнє середовище. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Кодексу безпечного і дружнього для дитини закладу освіти;

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;

- вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно розробленого Положення;

- облаштовано медичний кабінет, частково забезпечено необхідний перелік медичних засобів;

- організовано щомісячні практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів і вчителів, тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;

- створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 рр.;

- посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;

- максимально використовується наявна спортивна база ліцею, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності. Продовжено роботу в проекті «Школа здоров’я»;

- виховну роботу організовували відповідно програми «Цінності НУШ».

В закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовуються ігрові куточки на шкільному подвір’ї, в коридорах ліцею. Виконано мотивуючі сюжети на асфальті шкільного двору, в класних кімнатах, коридорі. Виготовлено нові таблички на всі приміщення закладу, вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху для дотримання дистанції  під час карантину. В цілях безпеки встановлено камери відеоспостереження, пропускний режим.

Встановлено електросушилки для рук. Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактним термометром. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі. Облаштовано відповідно вимог Санітарного регламенту санітарні кімнати. Виділено місця для роздягалок для  учнів початкової школи.

Медичні сестри здійснюють медичне обслуговування учнів та вихованців, медико-педагогічний контроль за уроками фізкультури. Щомісяця проводились тренінги для учасників освітнього процесу з надання долікарської допомоги.

Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час  карантину.

Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Розроблено інструкцію щодо дій учасників освітнього процесу у випадку сигналу «Повітряна тривога». Облаштовано укриття відповідно вимог. Проведено 3 об’єктові протипожежні тренування, тренінги з використання вогнегасників.

Виготовлено стенд «Безпечна школа». В учительській розміщено алгоритм дій педпрацівника в разі нещасного випадку.

Меню в їдальні затверджується директором (Перспективне меню затверджене Держпродспоживслужбою). Проводиться регулярний моніторинг асортименту шкільного меню. Проведено анкетування учасників освітнього процесу щодо якості харчування – 90% задоволені асортиментом і смаковими якостями. Учнями ліцею виготовлено інформаційні матеріали про здорове харчування в їдальні.

Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Проведено опитування «Безпечний інтернет». Пам’ятки для батьків та учнів розміщено в ліцеї, в кабінеті інформатики, на сайті закладу освіти.

Продовжувалась робота в проекті «Школа сприяння здоров’ю». Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Розроблено і затверджено План дій на виконання Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента на 2021-2025 рр. Навчально-матеріальна база ліцею сприяє фізичному розвитку здобувачів освіти: спортивні майданчики та спорт площадки, ігровий майданчик, тренажерний зал, спортзал. Під час перерв є можливість займатись тенісом.

Значна увага була приділена екологічній просвіті з врахуванням 17 цілей сталого розвитку, а саме реалізації проекту «Життя в стилі ЕКО»,  правилам екологічної поведінки задля сталого розвитку в освітній процес учнів усіх класів, запровадження шкільної політики «мінімізації» відходів та сортування сміття; запроваджено шкільну політику «розумного використання», на своєму прикладі привчаємо дітей до зменшення використання пластику та поліетилену у щоденному житті, бережливого ставлення до витрачання води, електроенергії, привчати сортувати сміття. Протягом року організовано екологічні акції до Міжнародного дня чистих берегів, Дня землі та інші. Розвитку закладу освіти сприяє вдосконалення інформаційного простору.

Розбудова безпечного, дружнього до дитини ліцею відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища  та реалізації Проекту «Безпечний і дружній до дитини ліцей», «Ліцей – простір толерантності». Проведене опитування показало, що здобувачі освіти толерантно ставляться один до одного, не зафіксовано випадків булінгу. Розміщено стенди щодо попередження булінгу, які містять інформацію і для батьків, учнів та вчителів.

2. Система оцінювання:

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі (75%) розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (68%). Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корегуємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним станом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

У ОЗО «Лівинецький ліцей» та філіях Козирянська гімназія, Оселівська гімназія, Михайлівська початкова школа з дошкільним підрозділом використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюється відповідно розробленого Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно перспективного плану. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критеріії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується формувальне оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Адміністрація закладу освіти здійснює моніторинги шляхом: проведення вхідного контролю знань здобувачів освіти 5-11-х класів (діагностичні контрольні роботи) на початку навчального року з предметів інваріантної складової навчального плану: українська мова, математика за питаннями з відкритою формою відповіді, інші предмети, вхідне тестування; адміністративні контрольні роботи за підсумками освітньої діяльності у семестрах, навчальному році; моніторинги (тестування ) з предметів, які викладають вчителі, що атестуються.

Застосовано метод «Портфоліо» в оцінюванні навчальних досягнень. Запроваджено мотиваційні заходи  шляхом реалізації проекту «Учень року».

Робота педагогічного колективу  спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, втілює Концепцію нової української школи.

Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий (7-12 балів) рівень знань.

3. Моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей) за 2022/2023 н.р.

У 2022-2023 навчальному році освітній процес було спрямовано на інтерактивний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Важливим етапом функціонування закладу є внутрішній моніторинг з навчальних предметів. Цей інструмент дозволяє зробити зріз успішності учнів та отримати висновки про прозорість і зрозумілість системи оцінювання, яка діє у ліцеї.

У ОЗО «Лівинецький ліцей» моніторинг навчальних досягнень учнів проводився з використанням інформаційних технологій, адже комп’ютерне тестування простіше та швидше обробити й отримати результати, особливо учнів, які перебувають закордоном.

Моніторинг навчальних досягнень з навчальних предметів у ОЗО «Лівинецький ліцей» провівсянаприкинці І та ІІ семестру 2022/2013 н.р. Це дало можливість зробити певні висновки, зіставивши його результати із семестровим та річним оцінюванням учнів. За допомогою графічних таблиць можна побачити як змінювавася середній бал та якість знань протягом І та ІІ семестру 2022-2023 н.р. по кожному предмету. Дані показані у Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати внутрішнього моніторингу по навчальних предметах.                                                                                                                                                                                         

Заданими Таблиці1. видно, що середній показник якості знань учнів у ІІ семестрі, порівняно з І семестром, зрісна 10 %.

 Для розуміння якості знань учнів 5-11 у ОЗО «Лівинецький ліцей» створено графічні таблиці з даними (І семестр, ІІ семестр, річна), які дозволяють проаналізувати середній бал по предметам.

Стабільним є показник якості знань учнів лише з технологій, мистецтва, фіз та образотворчого мистецтва.  Спостерігається зростання у порівнянні з минулим навчальним роком показників      якості знань учнів з української літератури, математики, природознавства, фізики, музичного мистецтва. Спостерігається спад показників якості знань учнів з української мови, зарубіжної літератури, правознавства, хімії, географії, історії України, всесвітньої історії, біології, алгебри, геометрії, інформатики, основ здоров’я, захисту України, фізичної культури.  За результатами проведеного моніторингу маємо наступні показники(Таблиця 2).

Таблиця 2. Рейтинг предметів по класах в ОЗО «Лівинецький ліцей».

Порівняльний аналіз якості знань учнів 5 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

 

Порівняльний аналіз якості знань учнів 6 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

Порівняльний аналіз якості знань учнів 7 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

Порівняльний аналіз якості знань учнів 8 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

Порівняльний аналіз якості знань учнів 9 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

Порівняльний аналіз якості знань учнів 10 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

Порівняльний аналіз якості знань учнів 11 класу ОЗО «Лівинецький ліцей» 2022-2023 н.р.

За даними Таблиці 2 найменші показники якості знань учнів з більшості навчальних дисциплін мають 5 та 6 класи. Насамперед це пов'язано з тривалим дистанційним навчанням, зміною оцінювання в 5 класі (НУШ) та важким емоційним станом, в результаті війни.

    Після закінчення навчального 2022-2023 року корегування семестрових та річних балів не було, оскільки жодної заяви від учнів та їх батьків не було подано. Нижче створена таблиця, за допомогою якої можна простежити якість знань та середній бал по кожному з предметів.

Таблиця 3. Аналіз навчальних досягнень учнів Опорного закладу освіти «Лівинецький ліцей» за результатами ІІ семестру 2022-2023 н.р. (загальноліцейний)

№ п/п

Предмет

Всьогоучнів

П

С

Д

В

Сер.бал

Якістьзнань

 

К-ть

%

К-ть

%

К-ть

%

К-ть

%

 

1.

Укр. мова

122

-

-

60

49

42

34

20

17

7

51

2.

Укр. літ.

122

-

-

48

41

42

34

32

25

7,4

59

3.

Іноземнамова(нім. мова)

122

-

-

55

46

45

36

22

18

7,1

54

4.

Друга іноземна(англ. мова)

86

-

-

50

58

27

31

9

11

6,8

42

5.

ІсторіяУкраїни

99

-

-

49

52

28

28

20

20

6,8

48

6.

Всесвітняісторія

109

-

-

45

42

37

34

27

24

7,4

58

7.

Правознавство

12

-

-

3

25

4

33

5

42

8,3

75

8.

Громадянськао-та

15

-

-

4

27

7

47

4

27

7,9

74

9.

Етика

13

-

-

1

7

11

86

1

7

8,2

93

10.

Природознавство

13

-

-

5

39

7

54

1

7

6,6

61

11.

Математика

36

-

-

20

55

13

36

3

9

6,7

45

12.

Алгебра

86

-

-

40

49

21

24

23

27

7,1

51

13.

Геометрія

86

-

-

40

49

21

24

23

27

7,1

51

14.

Біологія і екологія

109

-

-

41

51

25

27

20

22

7,1

49

15.

Географія

109

-

-

53

49

29

31

18

20

7,5

51

16.

Хімія

86

-

-

40

30

26

30

34

40

7,2

70

17.

Фізика і астрономія

86

-

-

30

35

30

35

26

30

7,8

65

18.

Інформатика

122

-

-

24

20

53

43

45

37

8,4

80

19.

Труд.навчання

122

-

-

-

-

14

13

108

87

10,4

100

20.

Основиздоров’я

86

-

-

41

49

25

22

34

29

8,5

51

21.

Фіз. культ.

122

-

-

17

33

27

22

56

45

9,4

67

22.

Муз.мистецтво

52

-

-

-

-

7

13

45

87

10,4

100

23.

Обр. мистецтво

52

-

-

-

-

9

17

43

83

9,8

100

24.

Зар. література

122

-

-

52

43

38

31

32

26

7,4

57

25.

ЗУ

36

-

-

1

3

4

13

31

84

10,3

97

26.

Мистецтво

34

-

-

-

-

5

15

29

85

10,5

100

По навчальному закладу

2059

-

-

719

35

599

29

741

36

8

65

Таблиця 3. 1. Аналізнавчальнихдосягненьучнів Опорного закладу освіти «Лівинецький ліцей» за результатами річногооцінювання 2022-2023 н.р.(загальноліцейний)

№ п/п

Предмет

Всьогоучнів

П

С

Д

В

Сер.бал

Якістьзнань

К-ть

%

К-ть

%

К-ть

%

К-ть

%

1.

Укр. мова

122

-

-

58

47

43

36

21

17

6,9

54

2.

Укр. літ.

122

-

-

50

41

41

34

31

25

7,5

60

3.

Іноземнамова(нім. мова)

122

-

-

55

45

43

35

24

20

7,2

67

4.

Друга іноземна (англ. мова)

86

-

-

48

59

28

32

10

12

6,9

43

5.

ІсторіяУкраїни

99

-

-

47

47

29

30

23

23

7

53

6.

Всесвітняісторія

109

-

-

43

39

36

33

30

28

7,7

61

7.

Правознавство

12

-

-

3

25

4

33

5

42

8,5

75

8.

Громадянськао-та

15

-

-

2

13

8

53

5

34

8,3

87

9.

Етика

13

-

-

1

7

11

86

1

7

8,2

92

10.

Природознавство

13

-

-

5

39

7

54

1

7

6,6

62

11.

Математика

36

-

-

20

55

13

36

3

9

6,7

44

12.

Алгебра

86

-

-

40

46

22

26

24

28

7,1

52

13.

Геометрія

86

-

-

43

50

19

22

24

28

7,1

50

14.

Біологія і екологія

109

-

-

55

50

33

30

21

20

7

50

15.

Географія

109

-

-

53

48

29

27

27

25

7,5

60

16.

Хімія

86

-

-

39

45

27

31

20

24

7,3

55

17.

Фізика і астрономія

86

-

-

31

36

29

34

26

30

7,8

64

18.

Інформатика

122

-

-

27

22

48

39

17

39

8,4

78

19.

Труд.навчання

122

-

-

-

17

14

105

86

10,5

100

20.

Основиздоров’я

86

-

-

41

48

25

29

20

23

7,4

52

21.

Фіз. культ.

113

-

-

17

15

27

24

69

61

9,4

85

22.

Муз.мистецтво

52

-

-

-

-

7

13

45

87

10,5

100

23.

Обр. мистецтво

52

-

-

10

19

19

37

23

44

8,9

81

24.

Зар. література

122

-

-

53

44

37

30

32

26

7,3

57

25.

ЗУ

56

-

-

1

3

4

11

31

86

10,2

97

26.

Мистецтво

34

-

-

-

-

5

15

29

85

10,5

100

По навчальному закладу

2063

-

-

712

-

624

-

697

-

8,1

64

Участь учнів ОЗО «Лівинецький ліцей»

 у конкурсах, змаганнях, олімпіадах в 2022-2023 н.р.

№ п/п

Назва заходу

ПІПучнів

Результати

1.

Всеукраїнськийчелендж «Я у безпеці».

Учні 6 класу

Дипломиучасників

2.

«ІІІ міжнародний урок доброти» про гуманнеставлення та відповідальне ставлення до тварин, присвяченого Всесвітньому Дню захисту тварин.

Учні 1-7 класів

Дипломиучасників

3.

Обласна акція патріотичних відеороликів «Очима українця».

Учні 10 класу

Дипломиучасників

4.

ІІ етап обласного конкурсу «Про що розповів осінній листок».

Власов Нікіта, учень 3 класу

ВласоваАніта, учениця 3 класу Ткач Надія, учениця 7 класу

І місце в номінації «Розповідьосіннього листка»

БотушанськаАнастасія, учениця 7 класу

ІІ місце в номінації «Розповідьосіннього листка»

ДжукКрістіна, учениця 2 класу

ПерепічкаМатвій, учень 2 класу

ІІІ місце в номінації «Краса осінньоїприроди»

Бойчук Михайло, учень 3 класу

Грамотами за творчийпідхід до виконанняробіт та активну участь в обласномуконкурсі «Про щорозповівосінній листок» нагороджуються:

В номінації «Розповідьосіннього листка»

Деордійчук Анна, учениця 2 класу

МельницькийВолодимир, учень 2 класу

СтурзаІван, учень 2 класу.

Бураджук Мирослава, учениця 2 класу

Мельницька Михайлина, учениця 2 класу.

ВласоваАніта, учениця 3 класу.

В номінації «Краса осінньоїприроди»

5.

І етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малоїакадемії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об'єднань у 2022/2023 н.р.

РибакІрина – учениця 11 класу

ІІ місце в секції «Етнологія»

6.

ІІ обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція».

Марченко Дарія – учениця 1 класу

ІІ місце в номінації «Новорічнийподарунок»

Захарчук Станіслав – учень 2 класу

ІІ місце в номінації «Сюжетна композиція»

7.

Конкурс «Будьмо гідними!» відпроєкту «Всеосвіта».

БотушанськаАнастасія – учениця 7 класу

І місце

Сандуляк Анна – учениця 7 класу

ІІ місце

ТкачНадія – учениця 7 класу

ІІІ місце

Гнатчук Владислав, Бушинський Артем та Зензюк Катерина – учні 7 класу

8.

Міжнародному правовому конкурсі "Я-громадянин. Я маю право!".

ГромикАндрій та БабінецькаМаріна – учні 9 класу

І місце

Швець Ульяна – учениця 9 класу

ІІ місце

ПаціораЕліна та ГромикСофія – учні 9 класу

ІІІ місце

9.

Всеукраїнська олімпіада  з історії України  «Весна 2023» від порталу «Всеосвіта».

ШтаюраСвітлана – учениця 6 класу

І місце

ГермакІгор – учень 6 класуГарбуз Анна, РибакІрина, Ряба Наталка – учениці 11 класу

ІІ місце

РепчукСтаніслав – учень 7 класу

ІІІ місце

Учні 5 класу - Ганзюк Петро та Ластовський Богдан; учні 6 класу - ГоцулякІлля, ЛастовськаЕріка, Перепічка Богдан, Власов Василь, Паращук Тавіта, Шахрай Юліан, ШепенюкТетяна; учні 11 класу - Герасимчук Олександра та Шевчук Василь.

Дипломиучасників

10.

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільнийдім» за тематикою «Луки могодитинства».

Агітаційнийколектив «Юнізахисникиприроди»

ІІІ місце

11.

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Поділись із лісом підсніжниками – 2023»

Ластовський Богдан – учень 5 класу

ПідгорецькийОлександр – учень 5 класу

ЛастовськаЕріка – учениця 6 класу

Дипломиучасників

12.

Міжнародний конкурс еколого-валеологічного спрямування з темою у 2023 році «Душа села»

Михайлина Мельницька  - учениця 2 класу

І місце у номінації «Природніоб'єкти села очимадітей»

13.

І територіальний етап фестивалю-конкурсу «Рідна пісня».

Ансамбль «Лівинецькісоколи»

ІІ місце

Тріо «Дзвінкоголосікозачата»

ІІІ місце

Маляр Анастасія - учениця 4 класу

Диплом учасника

14.

Обласний ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Ріднапісня».

Тріо «Дзвінкоголосікозачата.

Маляр Анастасія – учениця 4 класу

Дипломиучасників

15.

Обласниймистецькийзахід «Кошикєднання».

Учні 1-10 класів

Дипломиучасників

16.

ІІ регіональний конкурс «Юнийправник».

ГромикАндрій – учень 10 класу

Диплом учасника

17.

ІІ етапВсеукраїнського конкурсу «Годівничка».

МельницькийВолодимир – учень 2 класу

ІІ місце у номінації «Кращагодівничка»

18.

Фестиваль-конкурс дитячих засобів масової інформації «Медіа – простір шкільної преси».

КолибабаАндріана – учениця 10 класу

Диплом учасника

19.

Всеукраїнська акція «Щедрий вівторок».

1-11 класи

Дипломиучасників

20.

Всеукраїнський благодійний проект flowers4shool, який спрямований на озеленення українських шкіл від асоціації квіткових виробників ізУкраїни та Нідерландів.

5-11 класи

1000 цибулинрізноманітнихквітів

 

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності.   Під час навчання вчителі створюють ситуацію успіху, надають можливість вибору (рівня навчальних завдань, напрямів навчальної діяльності.

  Застосовується очна та змішана форми навчання. Значної уваги було приділено вихованню відповідальності за результати навчальної діяльності учнів. Реалізуються проект «Успішний вчитель-успішний учень». Здобувачі знань та педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності. Впроваджено Шкільний кодекс доброчесності, організовано Тижні доброчесності, антикорупційні уроки. В 3-4 класах введено Уроки доброчесності.

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

 Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти, а саме:

1.Аналіз роботи закладу освіти за 2022/2023н.р. Готовність до початку навчального року. Завдання педагогічного колективу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в 2023/2024н.р.

2.Виховна система як простір благополуччя та можливостей особистості в 2023/2024н.р. Затвердження плану виховної роботи.

3.Організація харчування в закладі освіти в 2023/2024н.р. Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України №305.

4.Затвердження структури і тривалості 2023/2024н.р., режиму роботи закладу освіти.

5.Використання закладом освіти Освітніх програм, розроблених на основі типових освітніх програм. Схвалення освітніх програм на 2023/2024н.р.

6.Внесення коректив до Стратегії розвитку ЗО та річного плану на 2023/2024н.р. Затвердження річного плану роботи на 2023/2024н.р.

7.Внесення доповнення до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

8.Затвердження переліку навчальних програм, які заклад буде використовувати в освітньому процесі.

9.Затвердження індивідуальних освітніх траєкторій для учнів, які мають індивідуальні інтереси, нахили, уподобання.

10.Затвердження індивідуального навчального плану для учнів, які навчаються на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж).

11.Стан виконання рішень попередніх педрад.

12.Про зміну структури 2023/2024 навчального року.

13.Про підсумки класно-узагальнюючого моніторингу в 5 класі та рівень адаптації п’ятикласників до навчання в основній школі.

14.Система оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

          15.Про стан профілактики правопорушень, бездоглядності та злочинності в 1 семестрі 2023/2024н.р

16.Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними у 2023 р.

17.Затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2024 р.

18.Про стан охорони праці в закладі освіти та виконання Комплексних заходів з ОП у 2023 р.

19.Про виконання освітніх програм, практичної частини навчальних програм за 1 семестр  2023/2024н.р.  Про підсумки моніторингу навчальних досягнень здобувачів знань за 1 семестр 2023/2024н.р.

20.Затвердження вибору підручників для 5 класу. Презентації підручників вчителями.

21.Портрет сучасного вчителя. Ознайомлення з атестаційними   характеристиками вчителів, які атестуються, членів педради.

22.Творчий звіт вчителів, які атестуються: Динаміка якісних показників педагогічної діяльності вчителя. Електронне портфоліо як засіб оцінювання діяльності вчителя. Мій кабінет - моя творча лабораторія.

23. Підсумки атестації педагогічних працівників закладу освіти в 2023 р.

24.Визнання підвищення кваліфікації педагогічних працівників (які подали клопотання та сертифікати про проходження підвищення кваліфікації).

25.Про завершення 2023-2024 навчального року.

26.Про викладання навчальних предметів в умовах воєнного часу. (за рекомендаціями ДСЯО)

87% батьків і здобувачів знань позитивно оцінюють рівень якості освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи.  Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ.  Придбано дидактичні матеріали, парти, фліп-чарт, ноутбук, принтер, телевізор. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу  пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

Проведена підготовка вчителів до викладання за новим Державним стандартом базової середньої освіти в 5 і 6  класах, обрано модельні програми, затверджено навчальні програми, замовлено підручники.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. Проект розроблено на 2021-2025 рр. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через протиепідемічні обмеження. В умовах воєнного стану дистанційне та змішане навчання стало найбільш безпечним способом організації навчання.  Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань. Протягом навчального року більша частина учнів знаходила можливості бути на зв’язку з учителем, бути присутнім на уроках.

Протягом року проводилось опитування учасників освітнього процесу.

З метою проведення самооцінювання діяльності педагогічних працівників закладу освіти та управлінської діяльності, в грудні 2022 та березні 2023 н. р. було проведено моніторинг якості освітніх та управлінських процесів.. Вивчено стан кадрової політики та можливості професійного розвитку педагогів; порядок прийняття управлінських рішень, стан взаємодії з місцевою громадою, сформованість та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності, функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

В процесі моніторингу переглянуто і проаналізовано реалізацію таких документів: Стратегії розвитку на 2021-2025 рр., Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність.

Педагогічні працівники удосконалювали свою цифрову грамотність, досягли 100% володіння ІКТ для проведення дистанційного навчання.

Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

Педагогічні працівники розробляють календарно-тематичне планування на засадах компетентнісного підходу, розробляють завдання на виявлення компетенцій, оцінюють набуті компетенції, здійснюють особисто-орієнтований підхід в навчальній діяльності, що ґрунтується на партнерських відносинах учасників освітнього процесу.100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації.

№ п/п

Прізвище, ім’я, по батьковівчителя

Проходженнякваліфікації

1.

Мельник ЛіліяОлександрівна

Свідоцтво СЕ № 02125697/8825-22 «Організаціявнутрішньоїсистемизабезпеченняякостіосвіти» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 23.11-02.12.2022, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

СертифікатСТ № 02125697/143-23 «Технологіїуправліннясучасним закладом освіти », 12 год. (0,4 кредити ЄКТС) 03-14.04.2023 р.

Свідоцтво СЕ № 02125697/4471-23 «Управлінняосвітнімпроцесом у початковійшколі» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 08-17.05.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

2.

Мельницька Ольга Василівна

СертифікатСЕ № 02125697/3347-22 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 12.08.2022, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/2581-23 «Безперервнийпрофесійнийрозвитоквчителяісторії» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 13-22.03.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

3.

МельницькийІванВасильович

СертифікатСЕ № 02125697/3348-22 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 12.08.2022, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/2582-23 «Безперервнийпрофесійнийрозвитоквчителяісторії» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 13-22.03.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

4.

ФустійІннаПетрівна

Свідоцтво СЕ № 02125697/4487-23 «Управлінняосвітнімпроцесом у початковійшколі» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 08-17.05.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

5.

ПірожкоНаталіяАнатоліївна

Свідоцтво СЕ № 02125697/1501-23 «Управлінняосвітнімпроцесом у початковійшколі» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 20.02-01.03.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Сертифікат «Освітнього проекту «Світчекаєкрилатих-для українськихвчителів»» від 16.03.2023 р.

6.

Ряба НаталіяСтаніславівна

Свідоцтво СЕ № 02125697/4449-23 «Управлінняосвітнімпроцесом у початковійшколі» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 08-17.05.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

7.

Лакуста

Валентина Іванівна

СертифікатСЕ № 02125697/2232-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 14.11.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/4562-23 «Застосуваннясучасногозмістуосвіти, методик та технологійнавчанняхімії» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 10-19.05.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

8.

Гаргаль Сусанна Михайлівна

Сертифікат СЕ № 02125697/5307-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 21.11-12.12.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/7114-2223 «Проєктуваннятраєкторіїрозвиткупрофесійноїкомпетентності учителя/викладача математики» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 17-26.10.2022 р., 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/4752-23 «Формуванняключових компетентностей учнів у освітньомупроцесі з математики» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 15-24.05.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

9.

Ткач СніжанаОлександрівна

СертифікатСЕ № 02125697/5075-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 06.12-12.12.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

СертифікатучасникаРегіональногопедагогічного онлайн-практикуму «НУШ: перехід до базовоїсередньоїосвіти» відКЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 06.08.2022, 3 год. (0,1 кредиту ЄКТС).

10.

ШвецьЕльвіраВікторівна

Сертифікат № 7352554224361 «Методи викладання модельної навчальної програми Німецькоїмови у 5 класах НУШ» від ГО «ІППО», 20.12.2022, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

11.

Кушнір ВалентинаВікторівна

Сертифікат  СЕ № 02125697/5074-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 06-12.12.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

12.

Ткач СвітланаІллівна

Сертифікат  СЕ № 02125697/5063-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 06-12.12.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/2331-23 «Безперервнийпрофесійнийрозвитоквчителязарубіжноїлітератури» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 08-17.03.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

13.

Перепічка Василь Олександрович

Свідоцтво СЕ № 02125697/3910-23 «Застосуваннясучасногозмістуосвіти, методик та технологійнавчаннягеографії» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 19-28.04.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

14.

ТребикДмитроЮрійович

Сертифікат  СЕ № 02125697/4580-21 «Реалізація Державного стандарту базовоїсередньоїосвіти на засадах Концепції «НУШ»» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 29.11-05.12.2021, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Сертифікатучасникавебінару «Методичніпідходи до викладанняінтегрованого курсу «Мистецтво» в 5-х класах НУШ»11.02.2022, 2 год. (0,2 кредиту ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/6465-22 «Управлінняосвітнімпроцесомвикладаннямузичногомистецтва та мистецтва» про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 28.09-07.10.2022, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Свідоцтво СЕ № 02125697/890-23 «Безперервнийпрофесійнийрозвиток учителя музичногомистецтва та мистецтва » про підвищеннякваліфікації в КЗ «Інститутпіслядипломноїпедагогічноїосвіти Чернівецької області», 13-20.02.2023, 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту, груп у соціальних мережах. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Педагоги залучаються до виставок передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Лівинеччини».

Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником. Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.

В 2022/2023 н.р. здійснено щорічне самооцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти за напрямами, які визначені внутрішньою системою забезпечення якості освіти.

Результати самооцінюванняосвітніх та управлінських процесів:

Освітнє середовище – «достатній рівень»;

Система оцінювання здобувачів знань – «достатній рівень»;

Педагогічна діяльність вчителів – «достатній рівень»;

Управлінська діяльність – «достатній рівень».

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023/2024 Н.Р.:

Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну  загальну середню освіту», для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

1.ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:

Порушити клопотання перед засновником про:

- обробку дерев’яних конструкцій горища вогнезахисним розчином;

- встановлення блискавкозахисту;

- монтаж в  спортивній залі захисних решіток на вікнах;

- проведення заміни освітлювальних приладів;

- організацію питного режиму у закладі освіти (кулери);

- виділення коштів на поповнення навчально- матеріальної бази кабінетів української мови та математики відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів, затвердженого наказом МОН України від 29.04.2020 № 574.

- виділення коштів на оновлення комп’ютерної техніки для кабінету інформатики з технічними характеристиками, що відповідають потребам освітньої програми; встановлення контент-фільтрів, антивірусних програм на шкільні комп’ютери для безпечного доступу до мережі Інтернет

2.Забезпечити  систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

2. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ»:

1. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

5. Впровадження формувального оцінювання в 5 -11 класах.

6.Розвивати критичне мислення учнів.

7. Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньомупроцесі.

8.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:

- активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;

- наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

- зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;

- можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;

 - заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;

- надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

9.Для розвитку навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання; планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання; надавати завдання на рефлексію власної діяльності

3. ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процесс виховання, поєднувати виховний процесс із формуванням ключових компетентностей та наскрізних уміньучнів, акцентувати увагу на

Повагу гідності, прав і свобод людини.

Морально-етичне виховання.

Повага до культурної багатоманітності.

Визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права.

Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.

Розвиток навичок критичного мислення.

Розвиток навичок співпраці та командної роботи.

Формування здорового та екологічного способу життя.

Статеве виховання та виховання гендерної рівності та інші аспекти.

3.2. Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:

- відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

- обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

- підхід до дитини як до особистості;

- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;

- урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

- забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;

- забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.

3.3.З метою реалізації ефективного особистісно орієнтованого навчання здійснювати:

- інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;

- розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;

- розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;

-  удосконалення критеріїв оцінювання, які мотивують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власного бачення

3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

 3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

3. 6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

 3.7. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

3.8. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

3.9. Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скопірованою інформацією з інших джерел.

3.10.Застосовувати компетентнісний підхід у навчанні. Звести до мінімуму завдання на перевірку знань. Використовувати відкриті питання, щоб перевірити рівень володіння навичками, а не знаннями.

3.11.Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою (3 рік): «Розвиток професійних компетентностей педагога як головний чинник підвищення якості освіти», забезпечити відповідність професійних компетентностей вчителів Професійному стандарту вчителя;

3.12.Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічногодосвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня);

3.13.Підвищити якість природничо-математичної освіти;

3.14. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;

3.15.Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;

3.16.Брати участь у виставці передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Лівинеччини»;

3.17.Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

3.18. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;

 3.19.Впроваджувати практику педагогічного наставництва відповідно Положення про наставництво.

3.20. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

4. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:

4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти.

4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

4.3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

4.4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Активізувати залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

4.5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.