Опанування державної мови

Дата: 7 листопада 2022 о 13:00, Оновлено 7 листопада 2022 о 13:36

Тренінг « Краса мови залежить від нас»

1.Презентація мети заняття.

2.Ознайомлення з правилами роботи в групі.

3.Вправа «Мої надії і сподівання».

4. Флешмоб «Створимо настрій».

5. Воркшоп «Правила ».

6.Перегляд відеопрезентації «Ненормована лексика».

7. Фізкультхвилинка .

8. Вправа «Намисто гарних слів».

9. Вправа «Галявина вражень».

10. Підсумок.

Вправа «Мої надії і сподівання»

Мета: підготувати учасників до спільної подальшої роботи, створити доброзичливу атмосферу.

Хід вправи

1.Вчитель  пропонує кожному учаснику закінчити речення: « Мене звати ______, моє улюблене заняття - …

Воркшоп «Правила».
Мета: прийняти правила для продуктивної роботи, що забезпечує сприятливу атмосферу для роботи у тренінговій групі.
Обладнання: ватман, маркери.
Хід вправи
Учасникам тренінгу пропонується назвати правила, які, на їхню думку, потрібні для ефективної роботи під час тренінгу. Кожне правило обговорюється, що воно означає, для чого потрібно. Тільки після того, як уся група прийме правило, його записують на ватмані.
Орієнтовними правилами можуть бути такі:
- говорити тільки від свого імені;
- не перебивати;
- бути доброзичливими;
- бути активними;
- бути толерантними.

Вправа “ Намисто гарних слів”

Мета: підвищення самооцінки

Хід вправи: Ведучий перед початком гри роздає кожному розрізані навпіл поштові листівки. За допомогою  розрізаних половинок учасники шукають собі пару. Потім ведучий пропонує всім взяти вирізані паперові кола -“ намистинки”.

Вчитель: «Перед вами лежать намистинки. На кожній із них потрібно написати гарну рису вашого товариша. Для того, щоб вам було легше вибрати потрібну рису, подивіться на дошку, на якій написані риси характеру. Можливо, у вашого товариша є ще якісь інші гарні риси (записуєте стільки, скільки вважаєте за потрібне ).

А тепер  нанизуємо намистини на нитку. Одягніть, будь ласка, намисто товаришеві. Подивіться, скільки гарних рис ви побачили одне в одному».

Обговорення:

• Що ви відчували, коли писали гарні слова і коли отримували? (радість, хвилювання, цікавість, втіху)
  • Чи складно вам було придумувати компліменти?
  • А що було простішим і приємнішим: готувати чи отримувати намисто?
  • Чому саме такі риси ви підібрали один одному?

Додаток   “ Гарні риси” (компліменти)

Вихованість, інтелігентність, порядність, інтелектуальність, чесність, ввічливість, відповідальність, кмітливість, щирість, щедрість, доброзичливість, доброта, скромність, стриманість, тактовність, надійність, працьовитість, відвертість, впевненість, уважність, привітність, чуйність, терплячість, активність, врівноваженість, комунікативність, рішучість, сміливість, почуття гумору, вірність, ніжність, охайність, справедливість, повага до старших, принциповість, неординарність, наполегливість, готовність прийти на допомогу, симпатичність, веселість, пунктуальність, мужність, оптимізм.

Вправа «Галявина вражень»

Мета: отримання зворотного зв'язку від групи, підвищення самооцінки, самопізнання

Хід вправи:

Вчитель: Наша зустріч підійшла до завершення. Сподіваюсь, що вона була для вас корисною, викликала роздуми .

Запишіть на метеликах  побажання всім учасникам нашого тренінгу, скажіть чи справдились ваші очікування щодо нашого заняття. (прикріплюють метелики   над квіточками, під хмарками очікувань).

Дякую всім за роботу, і на завершення хочу кожному із вас зробити подарунок. Це «Гімн самому собі», щоб ви завжди пам’ятали, що ви унікальні та неповторні. Краса мови залежить від нас.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.